سوالات متداول

سوالات متداول

فرم عمومی: چاپ فرم عمومی به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی قرار گرفته و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند ، فرم عمومی گفته می شود.چاپ فرم عمومی معمولا شامل فرم های چاپی کارت ویزیت ، سربرگ ، تراکت تحریر ، تراکت گلاسه ، پاکت نامه میباشد که حداقل تیراژ چاپی فرم عمومی 1000 عدد می باشد شیت اختصاصی: کسانی که به سراغ شیت اختصاصی می‌آیند معمولا کیفیت را بر هزینه مقدم می‌دانند. در شیت اختصاصی کیفیت رنگ ها بالاتر است و از این رو بیشتر برای چاپ کاتالوگ، اوراق اداری، پوستر و بروشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که در این دست از محصولات کیفیت رنگ ها اهمیت به سزایی دارد. از طرفی چاپ شیت اختصاصی با سرعت بالاتری انجام می‌شود و به همین دلیل مناسب کسانی است که زمان چاپ محصولات برایشان اهمیت زیادی دارد. شما با توجه به نیازها و بودجه خود و محصولی که قرار است چاپ کنید، می‌توانید از هرکدام از موارد بالا برای چاپ استفاده کنید.

تراکت نوعی تبلیغات کاغذی است که به‌قصدِ توزیع گسترده چاپ و در فضاهای عمومی بین مردم پخش می‌شود. تراکت‌ها گاهی روی در و دیوارها چسبانده می‌شوند و گاهی هم مستقیماً به درِ خانه‌های مردم پست می‌شوند. پوستر تبلیغاتی یا دیوارکوب که به آن اعلان، آفیش و پلاکات نیز می‌گویند، صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آن‌ها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده‌است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده‌اند. پوستر ها معمولاً در مجامع بزرگ و روی دیوار الصاق می شوند اما تراکت ها مستقیماً بین افراد توزیع می شوند.

در نظر گرفتن ابعاد و سایزهای جعبه شامل طول، عرض و ارتفاع. بسته بندی به چه صورت و با چه جنس و ترکیبی باشد که علاوه بر زیبایی و جلب نظر بیننده، از محصول در برابر شرایط حمل و نگهداری محافظت کند. اگر امکان ارسال نمونه برای اندازه گیری ابعاد کارتن و جعبه بسته بندی میسر نیست، یک نمونه از محصول یا کالا را به چاپخانه جهت تعیین جرم حجمی ارسال کنید تا اقدامات لازم توسط طراح و قالب ساز انجام شود. همچنین مدل باز جعبه و چگونگی باز شدن درب جعبه نیز حائز اهمیت میباشد.

مدل رنگ CMYK كه به آن "چهار رنگ" نيز گفته مي شود نوعي از تركيب رنگ است كه از آن در چاپ افست استفاده مي شود.در اين مدل كليه رنگها از تركيب چهار رنگ فيروزه اي يا سايان (Cyan) ارغواني يا مجنتا (Magenta) رنگ زرد يا يلو (Yellow) و رنگ سياه (BlackOrKey) كه به اختصار به آنها CMYK گفته مي شود بوجود مي آيد. از تركيب اين چهار رنگ ساير رنگها ساخته مي شوند. جهت رنگ مشکی زمینه k را 100 و مابقی سه رنگ را صفر در نظر گرفت

Top